Można otrzymać dotacje na prowadzenie działań kulturalnych

Dziennikarz , 15 grudnia 2022

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Ponad dwa miliony zł na działania kulturalne. To pieniądze z budżetu samorządu naszego województwa, a pozyskać je można w otwartym konkursie ofert. Nabór potrwa do 28 grudnia.

Kto może złożyć wniosek? Wszystkie podmioty, które prowadzą działalność pożytku publicznego. Ważne by propozycja dotyczyła rozwoju kultury i sztuki albo ochrony i popularyzowania tradycji kulturowych Pomorza. Wspierane będą też działania obejmujące integrację imigrantów oraz budowanie pozytywnych postaw wobec mniejszości etnicznych i narodowych. Pieniądze będą przyznawane w dwóch przedziałach: do i ponad 40 tys. zł. Można je pozyskać na przykład na organizację wystawy, spektaklu teatralnego czy koncertu, wydanie książki lub przeprowadzenie szkoleń i warsztatów.

Wnioski można składać do 28 grudnia w systemie Witkac.pl, przez platformę ePUAP albo w wersji papierowej w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: