Muzeum Regionalne i Zamek w Krokowej jutro świętuje 20-lecie istnienia placówki

Dziennikarz , 19 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 19.07.2019 12:55

W Muzeum Regionalnym i Zamku w Krokowej odbędą się jutro obchody 20-lecia placówki – ze zwiedzaniem, spektaklem „Remus” i wystawą.

To pierwsze w kraju polsko-niemieckie muzeum. Znajdują się w nim m.in. pamiątki po dawnych właścicielach zamku – rodzinie von Krockow, która do dzisiaj wspiera instytucje działające w Krokowej.

– Dzięki temu odrestaurowano kościół, zamek, mówiła kustosz muzeum – mówiła kustosz Grażyna Patryn w audycji Dzień Dobry Kaszuby.

Jutro od 10:00 będzie można zwiedzić zamek, a dzieci odkryją tajemnicę zaklętego Hrabiego.O 20.00 rozpocznie się spektakl „Remus” z muzyką na żywo. W prezencie dla mieszkańców i przy ich udziale powstaje też wystawa „Krokowa dawniej i dziś”.

Spotkanie z Kulturą z okazji 20-lecia Muzeum Regionalnego i Zamku w Krokowej rozpocznie się jutro o 10:00. Rozmowy z panią kustosz można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: