Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie otwarte dla zwiedzających

Dziennikarz , 20 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 20.05.2020 09:55

Tylko 10 osób zdecydowało się odwiedzić Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie pierwszego dnia po jego otwarciu. Placówka jest dostępna od wczoraj, choć z ograniczeniami.

Najstarsze skrzydło zamku zwiedzać może maksymalnie 30 osób przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Niedostępna dla gości jest Gotycka Wieża św. Katarzyny oraz filie placówki w Bytowie – Muzeum Szkoły Polskiej oraz Zagroda Styp-Rekowskich w Płotowie. Grupy wieloosobowe z przewodnikiem mogą liczyć maksymalnie 5 osób, ale mogą to być tylko członkowie rodzin. Usługę przewodnika należy wcześniej zamówić przez telefon.

– Zachęcamy do odwiedzin mimo tych ograniczeń – mówi dyrektor Muzeum Zachodniokaszubskiego Tomasz Siemiński.

Oprócz placówki w Bytowie od wczoraj otwarte są też: Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku. We wdzydzkim skansenie można poruszać się jedynie po wyznaczonych ścieżkach zwiedzania, a przy każdym obiekcie jest informacja o tym, ile osób może przebywać w nim jednocześnie.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: