Mycie rąk chroni przed zakażeniem koronawirusem

Dziennikarz , 10 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 10.03.2020 12:55

Imprezy masowe w Polsce odwołane – poinformowano po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. To takie jak mecze czy koncerty z widownią ponad 1. tys osób, a w hali ponad 500 osób.

Wcześniej rząd wprowadził kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami. A SANEPiD nieustannie przypomina o przestrzeganiu podstaw higieny.

Jedną z najskuteczniejszych metod obrony przed Covid-19 jest mycie rąk. Najlepiej robić to często i dokładnie. – Według zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego należy myć ręce przynajmniej przez 30 sekund, dużą ilością mydła, pamiętając o przestrzeni między palcami – mówi Alina Hamerska z gdańskiego SANEPiDu. Przypomina jednocześnie o odpowiednim zachowaniu podczas kaszlu i kichania

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny do dobrych praktyk zaliczyć też można czyszczenie przedmiotów codziennego użytku i unikanie dużych skupisk ludzkich. Przed rządowym zakazem już wcześniej odwołano profilaktycznie kilka imprez – jak zrzeszeniowe obchody Dnia Jedności Kaszubów z biciem akordeonowego rekordu. Decyzja odnośnie Sportowego Dnia Jedności Kaszubów we Władysławowie ma zapaść w piątek, o ile wcześniej nie zostanie wprowadzony zakaz organizowania także imprez niemasowych. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: