Na bicie dwóch rekordów szykują się w Pucku na Światowym Zjeździe Kaszubów

Dziennikarz , 20 sierpnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 20.08.2021, 7:55

W Pucku liczą na pobicie dwóch rekordów na Światowym Zjeździe Kaszubów. Dwudniowa impreza rozpocznie się jutro.

Oprócz tradycyjnego powitania pociągu Transcassubia, przemarszu, koncertów kaszubskich zespołów, turnieju kaszubskiej Baśki i biesiady będzie też bicie rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach. To przesunięty z powodu pandemii element obchodów Dnia Jedności Kaszubów. Muzyków do udziału zachęca burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.

W Pucku chcą też pobić własny, unikalny rekord – na płycie rynku odtańczyć w jak najliczniejszej grupie morski taniec „wôłtok”. Będzie wcześniej lekcja podstawowych kroków. Przygotowano też śpiewniki na wspólne śpiewanie na Zielonej Plaży. W prezencie dla uczestników zjazdu będzie też fragment poematu Hieronima Derdowskiego „O Panu Czorlińścim co do Pucka po sece jachoł”.

Przyjazd Transcassubi, bicie rekordów i wydarzenia w wielu miejscach miasta zaplanowano w sobotę. Na rynku tego dnia będzie też Radio Kaszebe. Niedzielny program w większości skupi się na Zielonej Plaży. W oba dni Światowego Zjazdu Kaszubów w Pucku odbywać się będzie Jarmark Kaszubski. Bezpłatnie będzie można zwiedzać wystawy: w ratuszu, porcie rybackim oraz Muzeum Ziemi Puckiej.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: