Na co wydawane będą w naszym województwie unijne środki?

Dziennikarz , 10 sierpnia 2021

Geldscheine und Münzen vor der Flagge der Europäischen Union

Rozpoczęły się konsultacje programu, który określi na co wydawane będą w naszym województwie unijne środki. Opinie będą zbierane do końca września.

Program „Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-27” będzie następcą regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-20 oraz jednym z narzędzi realizacji Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030. W projekcie przyjętym przez Zarząd Województwa Pomorskiego założono, że unijne wsparcie skupi się przede wszystkim na sferze gospodarczej, cyfryzacji, energetyce, środowisku, transporcie oraz edukacji, rynku pracy i włączeniu społecznym. Wśród wyzwań stojących przed województwem pomorskim w nowej perspektywie wymienia się m.in. wzmacnianie innowacyjności pomorskich firm, wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań cyfrowych w administracji publicznej i biznesie, zwiększanie bezpieczeństwa energetycznego, a także dalszy rozwój połączeń drogowych i kolejowych. Zakładana jest też m.in. poprawa warunków rozwoju zawodowego pracujących i poszukujących pracy mieszkańców Pomorza oraz wsparcie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
Z projektem programu „Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-27” można się zapoznać na portalu samorządu województwa pomorskie.eu w zakładce „Strategia Pomorskie 2030”. Dokumentacja jest też do wglądu w Departamencie Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Opinie i uwagi można przesyłać pocztą mailową i tradycyjną do 30 września.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: