Na Kaszubach mocno wieje

Dziennikarz , 10 lutego 2020

Awaryjne wyłączenia prądu i ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Według IMGW średnia prędkość wiatru to od 40-u do 55 km/h, a w porywach do 95 km/h.

Wieje z południa i południowego – zachodu. Do 21:00 obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia, oznaczające występowanie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

W kilku miejscach na Kaszubach wichura spowodowała przerwy w dostawach prądu. Awaria usuwana jest w okolicach Załakowa w gminie Sierakowice, w Nowej Hucie w gminie Kartuzy oraz w Żukowie, Łęczycach, między Cewicami a Lęborkiem, a także w gminach Tuchomie i Kołczygłowy.

Wichura nad Kaszubami słabnie. IMGW wydało nowe ostrzeżenia.

Ograniczono ich zasięg do północy naszego regionu. Od Gdyni po Słupsk obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Wieje tam z zachodu i południowego zachodu z prędkością do 50 km/h, a w porywach do 85 km/h.

W kilku miejscach na Kaszubach wichura spowodowała przerwy w dostawach prądu. Awarie usuwane są w okolicach Załakowa w gminie Sierakowice, w Nowej Hucie w gminie Kartuzy oraz w Żukowie, Łęczycach, między Cewicami a Lęborkiem, a także w gminach Tuchomie i Kołczygłowy. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: