Na Nordzie zbliża się druga edycja „Militariady”

Dziennikarz , 6 czerwca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 06.06.2019 10:55

Przed nami gratka dla miłośników historii na Nordzie – zbliża się druga edycja „Militariady”. Wydarzenie odbędzie się w weekend 15 – 16 czerwca.

To spacer z przewodnikiem po często nieznanych miejscach, na szlaku Historii Militarnej Kaszub Północnych. Jak tłumaczy Wojciech Waśkowski, szef sztabu Militariady i nasz poranny gość, na Kaszubach to przede wszystkim lokalizacje związane z Drugą Wojną Światową.

Podczas dwóch dni imprezy przewidziano zwiedzanie wielu ciekawych miejsc, od półwyspu po Kępę Oksywską i Babie Doły oraz muzeum w Dąbrówce pod Luzinem. Będzie także rejs po Zatoce Puckiej, który wystartuje z portu w Jastarni. Jak dodaje Wojciech Waśkowski – w Militariadzie bierze udział pięć muzeów, które można odwiedzać na co dzień. Naszym zadaniem jest pokazywanie uczestnikom rzeczy, których czasami nie są wstanie sami odkryć.

Na Militariadę nie obowiązują zapisy. Oprócz dobrego humoru, jedzenia i wody, warto wziąć ze sobą odpowiednie obuwie i latarkę. Pełen wykaz atrakcji przewidzianych na weekend 15 – 16 czerwca dostępny jest na plakatach oraz w internecie pod hasłem Militariada 2019.

Rozmowy z naszym porannym gościem można posłuchać na stronie internetowej Radia Kaszëbë.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: