Ponad 10 tys wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy w Pomorskiem

Dziennikarz , 4 stycznia 2022

foto: gov.pl
Klëka Radia Kaszëbë 04.01.2022 14:55

Ponad 10 tys wniosków złożyli od 01 stycznia mieszkańcy Pomorza o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Nowe świadczenie przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. W ramach RKO rodzice otrzymają maksymalnie 12 tys. zł. Świadczenie będzie wypłacane w miesięcznych częściach – po 500 zł przez dwa lata lub po 1 tys zł przez rok, w zależności od wyboru rodzica. Wsparcie jest niezależne od dochodów rodziny, a środki nie są opodatkowane. Wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy można składać wyłącznie online, za pośrednictwem portalu Empatia, Platformy Usług Elektronicznych lub bankowości elektronicznej. ZUS ma dwa miesiące na rozpatrzenie wniosku od dnia jego złożenia.

Wraz z nowym rokiem ZUS zaczął przejmować świadczenie „Rodzina 500 plus”. Gminy będą kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 r.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: