Na rynku wydawniczym pojawił się pakiet antystygmatyzacyjny „Mniejszości i ich języki wobec kryzysu”

Dziennikarz , 18 kwietnia 2023

fot. Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Klëka Radia Kaszëbë, 18.04.2023, 08:55

Jak przeciwdziałać stygmatyzacji grup mniejszościowych? Stan badań, wnioski i praktyczne rekomendacje na ten temat opublikowane zostały w pakiecie antystygmatyzacyjnym „Mniejszości i ich języki wobec kryzysu”, będącym wynikiem badań prowadzonych w latach 2018-2020 w społecznościach Kaszubów, Łemków, Ślązaków i Wilamowian.

W ramach projektu naukowcy od kilku lat badali wpływ dyskryminacji doświadczanej przez mniejszości etniczne i migrantów na zdrowie i dobrostan, jak i korzyści płynące z zachowania rdzennych języków oraz silnej tożsamości etnicznej. Ostatni etap dotyczył okresu pandemii koronawirusa. To badania jakich jeszcze nie było, ale bardzo nam potrzebne, mówi założyciel Radia Kaszebe, Artur Jabłoński. Celem publikacji jest poprawa warunków funkcjonowania grup mniejszościowych.

Z założenia książka skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: prawodawców i instytucji rządowych, instytucji edukacyjnych, samorządów, organizacji lokalnych, dziennikarzy, nauczycieli, studentów i aktywistów. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: