Na UG trwa rekrutacja na studia podyplomowe z nauczania języka kaszubskiego

Dziennikarz , 9 stycznia 2020

Pogłębiają wiedzę i uzupełniają umiejętności nauczycieli – studia podyplomowe z nauczania języka kaszubskiego. Rekrutację rozpoczęto już na Uniwersytecie Gdańskim.

To oferta dla absolwentów studiów drugiego stopnia posiadających uprawnienia do nauczania w szkole. Studia przygotowują merytorycznie i dydaktycznie do nauczania kolejnego przedmiotu – „język regionalny – język kaszubski”. Będą to 3 semestry – łącznie 350 godzin oraz 90 godzin praktyki dydaktycznej.

Studia prowadzone są w trybie niestacjonarnym, zjazdy odbywają się najczęściej co 2 tygodnie, w piątki i soboty – czytamy w komunikacie Uniwersytetu Gdańskiego. Zaplanowano też zjazdy poza budynkiem uczelni z uwagi na warsztatowy charakter zajęć. Studia przeznaczone są dla osób znających język kaszubski w mowie i w piśmie w stopniu podstawowym, umożliwiającym nabywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności w języku kaszubskim od pierwszego semestru studiów.

Jeśli zbierze się dostateczna liczba kandydatów, pierwsze zajęcia odbędą się w lutym tego roku. Minimum to 16 osób, a maksymalnie przyjętych może być 24. Ważna jest kolejność zgłoszeń w Internetowej Rejestracji Kandydatów UG. Termin mija 22 stycznia. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: