Przystań Sąsiedzka i biblioteka na gdyńskim Witominie

Dziennikarz , 20 maja 2021

fot. www.gdynia.pl
fot. www.gdynia.pl
Klëka Radia Kaszëbë 20.05.2021 06:55

Centrum Sąsiedzkie oraz filia Biblioteki Gdynia będą się mieścić w budynkach powstających w centrum gdyńskiego Witomina. Właśnie wmurowano tam kamień węgielny.

Będzie to kolejna Przystań tworzona przez miejski samorząd w ramach rewitalizacji wybranych dzielnic. Miejsca do sąsiedzkiej integracji są uzupełnieniem inwestycji w drogi czy przestrzeń do rekreacji. W przeciwieństwie jednak do Oksywia, Wielkiego Kacka czy Chyloni nie adaptujemy tu budynków, a budujemy od zera – podkreśla wiceprezydent Gdyni Michał Guć.

Przystań Widna 2A powstaje u zbiegu ulic Rolniczej i Chwarznieńskiej. Przeniesione zostaną tu filie znajdujące się przy Narcyzowej i w Leśniczówce – informuje dyrektor Biblioteki Gdynia Natalia Gromow

Budowa sąsiedzkiej Przystani w centrum Witomina kosztuje 7 mln 245 tys zł. Ma być zakończona za rok. Projekt rewitalizacji Gdynia od Nowa realizowany jest przy unijnym wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-20.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: