Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

Dziennikarz , 24 stycznia 2019

Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wznowiły nabór w ramach priorytetowego programu „Czyste Powietrze”.

Przerwa w przyjmowaniu wniosków związana była z przeprowadzeniem niezbędnej aktualizacji programu oraz dostosowaniu systemów informatycznych do zmian w prawie. Wynikała ona z wejścia w życie ustawy wprowadzającej termomodernizacyjną ulgę podatkową. Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła. Zakłada się, że w ciągu 10 lat termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów jednorodzinnych. Do końca 2018 roku w całym kraju wpłynęło ponad 25 tysięcy wniosków, które podlegają weryfikacji przez wojewódzkie fundusze. Pierwsze umowy są już podpisywane z beneficjentami. Program Czyste Powietrze będzie realizowany przez dziesięć lat, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł.

Klëka Radia Kaszëbë, 24.01.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: