Radio Kaszëbë świętuje dziś 15. urodziny

Dziennikarz , 18 grudnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë 18.12.2019 07:55

Zaczęło się dokładnie 15 lat temu od redakcji w piwnicy domu parafialnego we Władysławowie. Dziś Radio Kaszëbë z siedzibą w Gdyni obchodzi 15. rocznicę powstania i zasięgiem obejmuje całe Kaszuby.

Właścicielem koncesji jest Stowarzyszenie Ziemia Pucka.

– To wśród jego członków zrodził się pomysł utworzenia kaszubskiej rozgłośni – wspomina Ewa Kownacka, członek zarządu stowarzyszenia.

Początkowo Radio Kaszebe zasięgiem obejmowało powiat pucki oraz częściowo Trójmiasto, powiaty wejherowski i kartuski. Z biegiem lat udało się objąć sygnałem całe Kaszuby.

– Nie jesteśmy bierni i próbujemy nadawania także w najnowszej cyfrowej technologii – wyjaśnia Dominik Lewicki, szef pionu technicznego.

Radio Kaszebe z powodzeniem konkuruje na Kaszubach z największymi ogólnopolskimi rozgłośniami, a także z regionalnym oddziałem publicznego radia.

To dzięki Wam jesteśmy w pierwszej piątce najchętniej słuchanych stacji radiowych w Pomorskiem, a słupki słuchalności ciągle rosną!

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: