Najmłodsi uczniowie wracają do szkół, reszta obostrzeń przedłużona do końca stycznia

Dziennikarz , 12 stycznia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 12.01.2021 08:55

Od najbliższego poniedziałku wraca nauczanie stacjonarne w klasach I – III – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Poza tym utrzymano wszystkie obostrzenia w związku z pandemią.

Szef resortu edukacji Przemysław Czarnek przypomniał, że wczoraj rozpoczęło się testowanie nauczycieli najmłodszych klas w kierunku zakażenia SARS-CoV-2. Wyjaśnił, że nauka będzie zorganizowana w taki sposób, by „transmisja koronawirusa na terenie szkoły była na jak najmniejszym poziomie”. Jak powiedział Czarnek – klasy powinny być oddzielone od siebie, najlepiej na różnych piętrach bądź częściach szkoły. W miarę możliwości klasy powinny być uczone przez stałych nauczycieli. Tam gdzie będzie to możliwe nauczyciele mają nie uczyć innych klas. Najmłodsi uczniowie mają wrócić do szkół od 18 stycznia. Inne obostrzenia pozostaną w mocy. Jak przypomniała kancelaria premiera to m.in zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób, obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej i zachowania dystansu społecznego. Wciąż obowiązuje zamknięcie restauracji z możliwością sprzedaży na wynos i limit klientów w sklepach. Zamknięte pozostają stoki narciarskie, a także boiska, siłownie, centra sportowe, w których przebywać mogą jedynie osoby uprawiające sport profesjonalnie. Po przyjeździe do Polski transportem zbiorowym wciąż będzie obowiązywała 10-dniowa kwarantanna. Czynne są jedynie hotele pracownicze i dla medyków.

Te obostrzenia utrzymano do końca stycznia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: