Nasi żeglarze bez medali w Gdyni na mistrzostwach Europy juniorów w klasach 420 i 470

Dziennikarz , 11 lipca 2023

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 11.07.2023, 08:55

Reprezentanci Polski bez medali w Gdyni na mistrzostwach Europy juniorów w klasach 420 i 470. Była to pierwsza impreza rangi mistrzowskiej podczas tegorocznej edycji Gdynia Sailing Days.

W obu klasach na starcie stanęło 208 załóg z ponad 20 krajów. W olimpijskiej klasie 470 bezkonkurencyjni byli Francuzi. Najlepsza załoga z Polski, Zofia Korsak i Franciszek Borys, zakończyła rywalizację na 10. miejscu. – Wygranie tych regat to zadanie, które nas przerosło – podsumowuje Jakub Antoniak, trener Kadry Narodowej klasy 470. Ma nadzieję, że to doświadczenie zaprocentuje na mistrzostwach świata w Hadze. W klasie 420 na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Grecji. Z polskich załóg najlepiej spisały się Paulina Rutkowska oraz Iga Wielczyk na 23 miejscu w klasyfikacji generalnej i na 7 pozycji wśród załóg kobiecych. Gdynia Sailing Days zakończy się 30 lipca.

Następne w programie są Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie ILCA 6.

fot. PZŻ
fot. PZŻ
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: