March 19, 2026 - 25 views
W Lęborku Dzień Jedności Kaszubów można świętować przez dwa dni. W samo święto - czyli dziś - specjalne wydarzenia przygotowała miejska biblioteka, a na jutro szykuje się Lęborskie Centrum Kultury
W Bibliotece Miejskiej w Lęborku w przestrzeni wypożyczalni od dziś dostępna jest wystawa prezentująca twórczość Franciszki Majkowskiej - artystki, która odegrała kluczową rolę w rozwoju kaszubskiego haftu. Będzie ją można oglądać do 20 kwietnia. Natomiast o 16:30 odbędzie się spotkanie przy kawie z pisarką Krystyną Lewną, laureatką Kaszubskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od morza" i Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego. Rozmowa będzie się toczyć wokół tematów poruszanych w jej utworach: czyli wykluczenia społecznego, tradycji rodzinnych i realiów życia kobiet na Kaszubach.
Spotkanie o 16:30 będzie połączone z degustacją kaszubskich przekąsek. To dziś w bibliotece, a jutro w Lęborku świętowanie przeniesie się do Stacji Kultura. II Kaszubski Dzień Jedności odbędzie się o 18:00.
Autorzy: S. Bartosik / zdj.Radio Kaszëbë