Nie będzie zmian granic Pucka

Dziennikarz , 31 lipca 2020

Nie będzie zmian granic administracyjnych miasta Puck o przylegające do niego tereny gminy wiejskiej – przynajmniej nie w najbliższym czasie. Decyzje zapadły w Warszawie, ale oba samorządy deklarują kontynuowanie rozmów.

Na miejski wniosek o zwiększenie obszaru nie zgodzono się na posiedzeniu Zespołu Ustrojowego i Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w siedzibie MSWiA. Zdecydowały wyniki konsultacji, które oba samorządy przeprowadziły w ostatnim kwartale zeszłego roku. Wprawdzie 93% Pucczan opowiedziało się za powiększeniem miasta o ponad 600 ha, ale 97% mieszkańców gminy Puck nie zgodziło się na przekazanie terenów. – Głos mieszkańców był kluczowy – wyjaśnia wójt Tadeusz Puszkarczuk. Mimo, że decyzje już zapadły, nic nie stoi na przeszkodzie by ponowić starania. – Po powiększeniu terenu miasto zyska przestrzeń do rozwoju, ale skorzystają na tym też sąsiedzi – mówi burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska. Zarówno wójt, jak i pani burmistrz chcą o zmianie granic dalej rozmawiać, a kolejna próba zostanie podjęta na jesieni.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: