Nowe zasady konkursu „Rodnô Mòwa”

Dziennikarz , 7 maja 2020

Do konkursu „Rodnô Mòwa” można się zgłaszać do 1 czerwca, a maksymalnie tydzień później dostarczyć nagranie. Finał Wojewódzkiego 49. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej odbędzie się w zmienionej formule.

GOKSiR w Chmielnie opublikował nowy regulamin. Konkurs odbędzie się za pośrednictwem internetu. Najlepszych recytatorów jurorzy wybiorą na podstawie nagrań video dostarczonych bądź przesłanych do Domu Kultury w Chmielnie. Tak jak poprzednio jest kilka kategorii – od przedszkola do dorosłych.

Przygotować trzeba dwa utwory, które w oryginale powstały w języku kaszubskim. Trzeba je zaprezentować w 6 minut. O połowę mniej czasu mają jedynie: kategoria przedszkolna i klasy „0”, które przygotowują tylko jeden utwór – wiersz lub prozę. Punktowany będzie dobór repertuaru, interpretacja utworów, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny prezentacji. Przewidziano też nagrodę specjalną z okazji 800-lecia Chmielna – za najlepszą prezentację utworu z nim związaną.

Deklaracje udziału w konkursie „Rodnô Mòwa” należy złożyć najpóźniej do 1 czerwca wypełniając formularz na stronie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Film z prezentacją należy dostarczyć do 8 czerwca.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: