O nowościach wydawniczych w kwartalniku Biblioteki Publicznej w Gdańsku

Dziennikarz , 22 listopada 2019

116 pozycji zawiera listopadowy numer „Nowości Regionalnych”. To internetowy kwartalnik, w którym informacje o pomorskich wydawnictwach zbiera Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

W czwartym w tym roku numerze na pierwszy plan pod względem liczebności obok beletrystyki wysuwają się książki o tematyce historycznej. To m.in. „Przewodnik dla ciekawskich” o Bytowie w świecie archeologii, pozycja poświęcona Farze w Pucku oraz wydawnictwo traktujące o Słowińcach – niewielkiej grupie żyjącej od wieków na Pomorzu w okolicy Kluk, Smołdzina i Gardna. Jest też opracowanie prezentujące dzieje gminy Kolbudy oraz publikacja o reklamach i ogłoszeniach w międzywojennej prasie polskiej z obszaru Kaszub.

W listopadowym zestawieniu są też „Wspomnienia wywiezionych” zebrane przez Ewę Kownacką wśród mieszkańców Półwyspu Helskiego. Jest też sporo pozycji dla dzieci, a w śród nich „Legendy Kaszubskie”, „Łeba bez tajemnic” czy „Bałtyckie zwierzaki”.

Internetowy kwartalnik „Nowości Regionalnych” opublikowała na swojej stronie Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: