Nowy Rok z nową szkołą w Pogórzu

Dziennikarz , 3 września 2020

Dla dzieci w gminie Kosakowo uczących się w Pogórzu rozpoczęty właśnie rok szkolny jest wyjątkowy z dwóch względów. W Szkole Podstawowej uczniowie pierwszy raz zasiedli w salach nowego budynku, a przez sytuację epidemiczną wszystko odbywa się na specjalnych zasadach. Dotychczasowa siedziba była za ciasna – mówił na naszej antenie dyrektor Rafał Juszczyk – ze względu na wciąż powiększającą się liczbę uczniów.

Docelowo stara siedziba zostanie rozebrana, a na jej miejscu powstanie m.in. długo oczekiwany parking. W nowej szkole w Pogórzu jest 20 sal lekcyjnych, hala gimnastyczna, kuchnia, stołówka i dodatkowe pomieszczenia do zajęć oraz administracji. – Z uwagi na sytuację epidemiczną uczniów poprosiliśmy o noszenie maseczek lub przyłbic podczas przerw, a sami rodzice powinni ograniczyć odwiedzanie szkoły do minimum – mówił dyrektor Rafał Juszczyk.

W Pogórzu prace budowlane wokół nowego budynku Szkoły Podstawowej jeszcze trwają, dyrekcja prosi o cierpliwość. Inwestycja kosztowała 21 mln zł i w całości została sfinansowana ze środków własnych gminy Kosakowo. Całej rozmowy z naszym gościem posłuchacie na radiokaszebe.pl


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: