„Propozycje Ministerstwa Edukacji i Nauki nas zszokowały” – mówił na naszej antenie Wojciech Książek, Przewodniczący Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku.

Dziennikarz , 19 października 2021

foto: solidarnosc.gda.pl/oswiata/
Klëka Radia Kaszëbë, 19.10.2021, 14:55

Razem z sekcją w Słupsku powołała ona Sztab Protestacyjny.

Związkowcy domagają się realizacji porozumienia z kwietnia 2019 roku, w szczególności zapewnienia corocznej waloryzacji wynagrodzeń nauczycieli w oparciu o przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej. Nauczyciele chcą też realnych podwyżek płac w oświacie, a nie dodatkowego wynagrodzenia za dodatkową pracę. Związkowcy są też przeciwni propozycji zwiększenia obowiązkowego wymiaru godzin o 4 tygodniowo oraz zobowiązania „do bycia dostępnym w szkole” w wymiarze 8 godzin w tygodniu. Liczą na negocjacje z rządem. Jak wyliczył Wojciech Książek realna podwyżka proponowana przez ministerstwo w przypadku nauczycieli dyplomowanych wyniesie 57 zł brutto.

Rozmowy można jeszcze posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist