O 50 wzrosła wczoraj liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Pomorzu

Dziennikarz , 27 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 27.04.2020 07:55

Nowe ognisko zakażeń koronawirusem wykryto w Koleczkowie w powiecie wejherowskim. Obecność patogenu potwierdzono u 37 osób w prywatnym Domu Seniora „Bryza” – 20 przypadków wśród personelu oraz 17 wśród pensjonariuszy.

Podopiecznych placówki jest w sumie 69-u. Ze względów bezpieczeństwa zarządzono ich ewakuację do trójmiejskich szpitali, wyznaczonych do leczenia pacjentów z COVID-19. Personel Domu Seniora w Koleczkowie został objęty kwarantanną.

W sumie w województwie pomorskim odnotowano wczoraj 50 nowych przypadków zakażenia, w sobotę 39, a łączna liczba wzrosła do 346. Największym jak dotąd ogniskiem zakażeń wirusem Sars-CoV-2 na Pomorzu jest Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku. Odnotowano tam 68 przypadków. Jeden pensjonariusz zmarł, a zachorowało ich w sumie 45-u oraz 23-ch pracowników.

Jak podaje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w ognisku zakażeń wśród pracowników Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku odnotowano do chwili obecnej 17 zakażeń,
w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku oraz w Szpitalu na Zaspie po 2 nowe przypadki zakażenia wśród personelu. Ognisko zakażeń wirusem Sars-CoV-2 rozwija się również w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym – odnotowano 3 przypadki zakażenia wśród personelu oraz 1 u pacjentki.
W przypadku wszystkich Szpitali dochodzenie epidemiologiczne i badania diagnostyczne są w toku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: