Przedłużono nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji

Dziennikarz , 24 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 24.02.2021  08:55

O miesiąc dłużej można składać wnioski i otrzymać do 100 tys. zł na ochronę wód przed azotanami – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Termin zakończenia naboru przesunięto na 26 marca.

Pomoc adresowana jest do rolników prowadzących chów lub hodowlę zwierząt, którzy planują budowę urządzeń chroniących wodę przed azotanami. Dotację można przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zbiorników do przechowywania płynnych nawozów naturalnych oraz płyt do gromadzenia nawozów stałych. W przypadku młodych rolników wsparcie dotyczy także przechowywania kiszonek. Dofinansowaniu podlega również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji płynnych nawozów naturalnych. Pomoc przyznawana jest w formie refundacji poniesionych kosztów – zazwyczaj to 50%, ale dla młodych rolników zwrot jest o 10% większy. Jak zastrzega ARiMR – o wsparcie nie mogą się ubiegać właściciele dużych ferm drobiu oraz hodowli trzody chlewnej. Po szczegóły odsyłam na stronę i do placówek Agencji.

Przedłużony nabór wniosków o wsparcie inwestycji mających ochronić wody przed azotanami potrwa do 26 marca.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: