O stypendia i dotacje można się ubiegać w ramach programu „Kultura w Sieci”

Dziennikarz , 10 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 10.04.2020 11:55

Rozpoczął się nabór wniosków o stypendia i dotacje w ramach programu „Kultura w Sieci”.

W części dotacyjnej przeznaczono 15 mln zł na działania związane z prezentacją wydarzeń i udostępnianiem zasobów kulturalnych on-line. Mogą to być np. koncerty, spektakle albo warsztaty w sieci, tworzenie stron, gier internetowych i aplikacji mobilnych czy udostępnianie cyfrowych zasobów. Wnioskować mogą m.in. samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe i kościoły.

O stypendia natomiast mogą się starać twórcy, artyści, animatorzy i edukatorzy. – To nasz sposób na wsparcie instytucji i twórców w czasie izolacji spowodowanej epidemią – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.

Stypendia przyznawane będą co najmniej na trzy miesiące, a maksymalnie na pół roku. Podobnie jak w części dotacyjnej realizacja projektów ma obejmować okres od początku maja do 30 października tego roku. Nabór wniosków do programu „Kultura w Sieci” potrwa do 20 kwietnia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: