Obchody stulecia Jastrzębiej Góry

Dziennikarz , 3 czerwca 2022

fot. UM Władysławowo

W gminie Władysławowo szykują się na finał obchodów stulecia Jastrzębiej Góry. W planach jest parada z udziałem mieszkańców, najlepiej w przebraniach z epoki.

Jubileuszowi letniska na nadmorskim klifie poświęcono cały ubiegły rok. Wydano album i komiks, powstał mural i reportaże poświęcone historii, kulturze i współczesności. Był też internetowy quiz, plener malarski i cykliczne spacery z przewodnikiem. Z powodu pandemii  zabrakło jednak hucznego finału. Przeniesiono go na 18 czerwca, czyli trzecią sobotę tego miesiąca. Odbędzie się na Promenadzie Światowida w Jastrzębiej Górze.

W gminie Władysławowo zachęcają do udziału w przebraniu, za które przewidziano nagrody. W programie jest retro parada i wspólne zdjęcie. Będą też występy artystyczne, pokazy siłaczy, jarmark rękodzieła i kuchni kaszubskiej, retro gry, turniej teqball i spacery z przewodnikiem. 18 czerwca będą też obecni przedstawiciele partnerskich gmin.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: