Obowiązkowy spis próbny oraz konkurs dla mieszkańców gminy Puck

Dziennikarz , 15 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 15.04.2020 10:55

Udział w spisie próbnym jest obowiązkowy – przypomina Urząd Statystyczny w Gdańsku mieszkańcom gminy Puck. Jest też konkurs na zachętę.

Drugi spis próbny potrwa do końca miesiąca. Podobnie jak jesienią w gminie Sierakowice testowane są rozwiązania technologiczne przed spisem ludności i mieszkań planowanym na przyszły rok.
Próba dotyczy zwłaszcza samospisu przez internet, który w czasie epidemii stał się podstawową metodą. – Do tych, którzy nie wypełnią internetowego formularza, zadzwonią ankieterzy z wywiadem telefonicznym
– zaznaczał na naszej antenie Zbigniew Pietrzak, rzecznik prasowy Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

W spisie są pytania m.in. o wykształcenie i aktywność zawodową oraz dające Kaszubom okazję, by podkreślić swoją odrębność językową i narodowo – etniczną. By wygrać nagrody w konkursie zachęcającym do samospisu wystarczy odpowiedzieć dlaczego spis jest ważny.

Próbny spis w 16-u samorządach, w tym w gminie Puck, potrwa do końca kwietnia. Trzy dni wcześniej upłynie termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu. Rozmowy z przedstawicielem Urzędu Statystycznego w Gdańsku posłuchacie na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: