„Inspirowanie innych do zmiany to cel sprzątania plaż na Nordzie i w Trójmieście” – zachęca stowarzyszenie „Czysta Polska”

Dziennikarz , 23 sierpnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë, 23.08.2021, 15:55

Inspirowanie innych do zmiany to cel sprzątania plaż na Nordzie i w Trójmieście – mówił na naszej antenie prezes stowarzyszenia „Czysta Polska”.

Ochotnicy mają w piątek pozbierać śmieci szpecące piaszczysty brzeg na Półwyspie Helskim. W sobotę mobilne punkty wydające koszulki, worki i rękawice czekać będą w Pucku, Rewie, Gdyni i Gdańsku. Akcja wzorowana jest na działaniach od 10 lat prowadzonych w Tatrach. Ma skłonić turystów, by nie porzucali odpadów na szlakach oraz by na co dzień stosowali zasady ich segregacji. – Dobry przykład działa – mówi prezes Stowarzyszenia „Czysta Polska” Maciej Marculanis.

Wspólne sprzątanie plaż odbędzie się w piątek i sobotę. Warto wcześniej zarejestrować się przez internetowy formularz. Rozmowy o akcji „Czysty Bałtyk” posłuchać można na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: