Od 17 stycznia ZUS będzie przyjmował wnioski z nowej Tarczy Antykryzysowej

Dziennikarz , 31 grudnia 2021

Wnioski z nowej Tarczy Antykryzysowej będzie od 17 stycznia przyjmował ZUS. Przedsiębiorcy z określonych branż, którzy ucierpieli z powodu występowania w Polsce Covid-19, będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień tego roku oraz do sześciu razy skorzystać ze świadczenia postojowego.

O zwolnienie ze składek za grudzień 2021 mogą wystąpić firmy zajmujące się przygotowywaniem i podawanie napojów, w tym dyskoteki. To wsparcie obejmie też działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w miejscach o zamkniętej przestrzeni oraz pozostałą działalność rozrywkową i rekreacyjną. Wnioski o zwolnienie ze składek będzie można składać od 17 stycznia do 28 lutego. Także najwcześniej od 17 stycznia przedsiębiorcy z określonych branż mogą uzyskać świadczenie postojowe. Świadczenia przyznane już wcześniej będą odliczane od obecnego limitu, czyli sześciu razy.

Wnioski o wsparcie z Tarczy Antykryzysowej będzie można złożyć wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist