Od Helu po Tczew – Narodowe Muzeum Morskie włącza się w jutrzejszą akcję promocyjną

Dziennikarz , 12 maja 2023

fot. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
Klëka Radia Kaszëbë, 12.05.2023, 15:55

Wikingowie, statki po zmroku i tajniki konserwacji zabytków – to niektóre atrakcje szykowane na jutrzejszy wieczór przez Narodowe Muzeum Morskie. W Europejską Noc Muzeów otworzy swoje oddziały w Tczewie, Gdańsku, Gdyni i Helu.

Każdy, kto odwiedzi Spichlerze na Ołowiance, ryzykuje spotkanie z uzbrojonymi wikingami – ostrzega Magda Jędrzejewska. W sobotę będzie można zwiedzić najgłębsze zakamarki Sołdka i spojrzeć z jego pokładu na nocny Gdańsk. – W Helu nocną panoramę będzie można podziwiać z tarasu widokowego Muzeum Rybołówstwa – zapowiada Łukasz Grygiel. Będzie tam też można poznać sekrety konserwacji zabytków.

Sobotnia noc będzie także wyjątkowa na pokładzie Daru Pomorza w Gdyni czy w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie. W promocyjną akcję włączyły się też inne muzea, m.in w Trójmieście, Wejherowie, Lęborku, Bytowie, Kartuzach, Kościerzynie czy Wdzydzach.

fot. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
fot. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
fot. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist