Od jutra nowe obostrzenia epidemiczne

Dziennikarz , 30 listopada 2021

Zaostrzenie obostrzeń wprowadza od jutra rządowy pakiet alertowy. Powodem jest zagrożenie, jakie stwarza rozprzestrzenianie się nowego wariantu koronawirusa.

Ograniczenia dotyczące gastronomii, kultury i sportu wracają do stanu sprzed kilku miesięcy. Limity w restauracjach, kinach, teatrach, domach kultury, na koncertach i w basenach zmniejszono z 75 do 50%. Przy czym w limitach nie będą uwzględnianie osoby zaszczepione. Liczbę osób w zgromadzeniach i na rodzinnych uroczystościach zmniejszono o jedną trzecią ze 150 do 100 osób. Tam gdzie liczbę osób uzależniono od powierzchni – w siłowniach, klubach fitness — limit zmniejszono z 1 osoby na 15 m2 zamiast na 10 m2. Regulacje będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia włącznie.

Wprowadzono też zakaz lotów z siedmiu krajów afrykańskich. To: Republika Południowej Afryki, Botswana, Namibia, Malawi, Zimbabwe, Zambia i Lesoto. Osoby, które będą wracały z tych krajów, będą miały 14 dni kwarantanny bez możliwości zwolnienia testem. Do 14 dni wydłużono kwarantannę dla osób podróżujących do Polski spoza strefy Schengen.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: