Odbierz bezpłatny gadżet ratujący życie – zachęcają w Rumi

Dziennikarz , 18 sierpnia 2021

Foto: rumia.eu

W Rumi „Pudełka Życia” czekają na chętnych – przypomina Urząd Miasta. Dostępnych jest ich jeszcze ponad 700.

To gadżet, który może uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie podać podstawowych informacji o swojej chorobie. Zestaw jest bezpłatnie przekazywany zainteresowanym. Składa się z plastikowego pojemnika, karty informacyjnej oraz dwóch naklejek. W formularzu podajemy m.in. dane kontaktowe rodziny, zdiagnozowane choroby i uczulenia czy też listę przyjmowanych leków. Listę wkładamy do pudełka i umieszczamy w miejscu łatwym do zlokalizowania, czyli w lodówce. Oznaczamy ją naklejką oraz jedne z drzwi w mieszkaniu, by poinformować ratowników że „Pudełko Życia” w nim jest. Zestaw można bezpłatnie pobrać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Rumi oraz placówkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przychodniach, szkołach i w stacji pogotowia ratunkowego.

„Pudełko Życia” to program realizowany w Rumi trzeci rok. Dedykowany jest szczególnie mieszkańcom miasta powyżej 65. roku życia oraz osobom niepełnosprawnym.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: