Oddział ratunkowy w szpitalu w Słupsku już po remoncie

Dziennikarz , 29 sierpnia 2019

Foto: pomorskie.eu

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym oddano do użytku przebudowany oddział ratunkowy. Remont i wyposażenie kosztowały półtora mln zł.

Przede wszystkim jest tam teraz jedna, duża sala obserwacyjna. Wcześniej na obszar obserwacji składało się 9 pomieszczeń oddalonych od siebie – co wymagało odrębnej obsady dla każdego i utrudniało bezpośredni podgląd pacjentów. Przebudowa i wyburzenie ścian poprawiła organizację pracy i podniosła bezpieczeństwo pacjentów. Na SOR w Słupsku jest 15 stanowisk, w tym dwa dla osób wymagających izolacji. Na pacjentów w lżejszym stanie czekają nowe ławki z krzesłami. Jest łazienka przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wydzielono też centralny punkt nadzoru pielęgniarskiego. Modernizacja i wyposażenie oddziału ratunkowego w Słupsku kosztowały ponad półtora mln zł, większość pokrył kredyt zaciągnięty przez szpital.

Wcześniej dzięki środkom z budżetu województwa pomorskiego dokończono po 25 latach budowę słupskiego szpitala, który ma nową siedzibę. Uruchomiono też Oddział Transplantacji Szpiku Kostnego, przeniesiono porodówkę z Ustki do Słupska oraz zakupiono angiograf i tomograf komputerowy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: