Odwołane bicie rekordu, ale Sportowy Dzień Jedności Kaszubów się odbędzie

Dziennikarz , 10 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 10.03.2020 07:55

Odwołane bicie akordeonowego rekordu, ale największe sportowe obchody się odbędą. Na świętowanie Dnia Jedności Kaszubów ma w tym roku wpływ zagrożenie koronawirusem. 

Przypadające 19 marca święto w szczególny sposób przypomina, że Kaszubi są wspólnotą. Oprócz uroczystości w szkolnym gronie i spontanicznych eventów odbywają się też imprezy, które można już uznać za masowe. Prewencyjnie, by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zdecydowano o przełożeniu terminu bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie. Zawiedziony jest dyrygujący co roku Paweł Nowak – ale podkreśla, że lepiej dmuchać na zimne.

Obchody z biciem rekordu miały się odbyć 22 marca w Leśniewie w gminie Puck. Rozważane są nowe terminy – koniec sierpnia lub wrzesień. Odbędzie się natomiast Sportowy Dzień Jedności Kaszubów we Władysławowie planowany na 21 marca. – Choć nie wykluczamy zmiany decyzji czekając na rozwój sytuacji – mówi Janusz Nowicki z Ośrodka Sportu i Rekreacji we Władysławowie.

Na Sportowym Dniu Jedności Kaszubów we Władysławowie będą biegi, marsze i parada rowerowa. W internetowych zapisach udział zadeklarowało blisko 300 osób. Czy impreza się odbędzie – organizatorzy mają podjąć decyzję w piątek, o ile premier RP nie zakaże wcześniej także imprez niemasowych. .


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: