Ogłoszono termin naboru wniosków o wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych

Dziennikarz , 12 października 2020

Jesienny nabór wniosków na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny rozpocznie się 26 października – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioski będą przyjmowane w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Pomoc skierowana jest do dwóch grup beneficjentów. Rolnicy, ich małżonkowie lub domownicy, którzy chcą przetwarzać produkty rolne, mogą ubiegać się nawet o pół mln zł. Przy czym zarejestrować działalność gospodarczą powinni przed złożeniem wniosku o płatność. Natomiast rolnicy lub ich małżonkowie podejmujący działalność przetwórczą i sprzedaż w ramach rolniczego handlu detalicznego mogą wnioskować maksymalnie o sto tys zł. Nie muszą przy tym rejestrować firmy.

Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych m.in. na budowę lub modernizację budynków czy zakup maszyn. ARiMR przeprowadzi nabór wniosków od 26 października do 24 listopada.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: