„Okienko dla rolnika” uruchomione w internecie

Dziennikarz , 5 stycznia 2022

foto: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Klëka Radia Kaszëbë, 05.01.2022, 07:55

Ma ułatwić rolnikom załatwianie urzędowych spraw. Tzw. „Okienko dla rolnika” uruchomiło w internecie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

To podstrona na portalu Gov.pl, tuż obok zakładek „Dla Obywatela”, „Dla Przedsiębiorcy” i „Dla Urzędnika”. W „Okienku dla rolnika” na początek udostępniono trzy e-uslugi. Można za jego pośrednictwem złożyć wniosek o oszacowanie strat w uprawach spowodowanych przez suszę oraz o przyznanie płatności obszarowych i PROW. Można też skorzystać z portalu IRZplus. Dla kolejnych 12 usług, jak wnioski o emeryturę czy rentę, opisano tok załatwiania sprawy i zebrano odnośniki do wymaganych formularzy. Wszystko w jednym miejscu – mówi Łukasz Kowalski, zastępca dyrektora Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Katalog e-usług w „Okienku dla rolnika” ma być systematycznie rozszerzany. Odnośnik do niego dostępny jest m.in. na stronie ARiMR.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: