Opracują kształt nowego systemu Mevo

Dziennikarz , 3 czerwca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 03.06.2020 10:55

W połowie czerwca ma się rozpocząć dialog konkurencyjny w sprawie nowego kształtu sytemu roweru metropolitalnego MEVO. Dopuszczono do niego dwie firmy.

To konsorcjum polskiego BikeU i czeskiego Freebike mające doświadczenie w elektrycznych systemach działających w 19 europejskich miastach. Do rozmów zaproszono też hiszpańską Marfinę znaną ze swojej marki Movienta z polską firmą Geovelo jako podwykonawcą.

– W dialogu będą brać udział także eksperci z kraju i zagranicy, pracujący przy badaniach i analizach dotyczących nowego Mevo – mówiła na naszej antenie Alicja Mongird, rzecznik prasowa Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Nowy system ma się składać się z minimum 4 tys. rowerów, w tym z pojazdów elektrycznych będących już w posiadaniu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Przy projektowaniu MEVO pomocne będą też uwagi użytkowników zebrane podczas konsultacji.

Dialog konkurencyjny ma być rozpoczęty 17 czerwca, potrwa kilka miesięcy. W tym czasie okaże się też czy samorządy, których budżety ucierpiały w związku z pandemią, będzie stać na powrót roweru metropolitalnego.

Rozmowy o projektowaniu nowego Mevo posłuchacie też na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist