Osoby niepełnosprawne mogą się ubiegać o trzymiesięczne świadczenie

Dziennikarz , 10 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 10.04.2020 11:55

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach nowego programu pomocowego PFRON-u. To świadczenie dla osób niepełnosprawnych, które z powodu epidemii straciły możliwość uczestnictwa w placówkach aktywizacji zawodowej.

Chodzi o warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i dzienne domy pomocy społecznej. Z programu skorzystają też niepełnosprawni uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz wychowankowie specjalnych ośrodków wychowawczych czy szkolno-wychowawczych.
Wsparcie polega na przekazywaniu miesięcznego świadczenia w stałej wysokości 500 zł przez okres 3 miesięcy – licząc od marca tego roku. We wniosku należy wskazać konkretny ośrodek, którego działalność została zawieszona w związku z zagrożeniem epidemicznym uniemożliwiając korzystanie z rehabilitacji przynajmniej przez 5 dni w miesiącu.

Aplikacje można składać do 4 września przez internetowy System Obsługi Wsparcia lub pocztą tradycyjną – wysyłając wniosek do miejscowego centrum pomocy rodzinie lub innej wskazanej przez powiat placówki. Na tę formę pomocy Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznacza 174 mln złotych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: