Ostatnie regaty oraz targi jachtowe – Gdynia Sailing Days dobiega końca

Dziennikarz , 28 lipca 2023

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 28.07.2023, 08:55

Gdynia Sailing Days na ostatniej prostej. Rozgrywane są jeszcze regaty w klasie Latający Holender.

– To najdłuższe jak dotąd, bo czterotygodniowe Żeglarskie Dni Gdyni – podsumowuje Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. Trzy z 11 imprez było w randze mistrzowskiej, wystartowało w sumie 1700 zawodników. To też promocja żeglarstwa, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Jako jedne z ostatnich rozegrano regaty nazywane najbardziej radosnymi w Polsce – ‘Kinder Joy of moving Puchar Trenerów”. Wzięło w nich udział ponad ćwierć tysiąca zawodników i zawodniczek z klasy Optimist w wieku od 9 do 13 lat. Obecnie prawie 120. żeglarzy rywalizuje w mistrzostwach świata w klasie Flying Dutchman, czyli Latający Holender.

Gdynia Sailing Days zakończą się w niedzielę. Podobnie będzie z imprezą towarzyszącą, czyli wystawą jachtów, motorówek i katamaranów na wodzie. Polboat Yachting Festival odbywa się w marinie Yacht Park w Gdyni. Wstęp jest wolny.

fot. PZŻ
fot. PZŻ
fot. PZŻ

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: