Otwarcie salonów fryzjerskich możliwe w połowie maja – ocenił rzecznik rządu

Dziennikarz , 30 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 30.04.2020 09:55

W następnym etapie odmrażania gospodarki otwarte zostaną salony fryzjerskie – ocenił wczoraj rzecznik rządu Piotr Müller.

Jego zdaniem realny termin to połowa maja. Wyjaśnił w Polsat News, że w drugim etapie połączono część elementów z trzeciego, dzięki czemu można nieco szybciej uruchomić niektóre sektory gospodarcze.

Pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń i zakazów wprowadzono 20 kwietnia – można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, umożliwiony został wstęp do lasów i parków, zwiększona została dopuszczalna liczba klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego.

Wczoraj zapowiedziano drugi etap, zgodnie z którym od 4 maja otwarte zostaną: galerie handlowe, hotele i miejsca noclegowe – z odpowiednimi ograniczeniami oraz niektóre instytucje kultury. Od 6 maja mogą być otwierane żłobki i przedszkola, jednak decyzje będą podejmowane każdorazowo przez organy założycielskie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: