Parada i zwiedzanie jachtów w sobotę w Gdyni na zlocie „Próchno i rdza”

Dziennikarz , 7 października 2021

Klëka Radia Kaszëbë 7.10.2021, 14:55

W Gdyni w sobotę będzie można zwiedzać morskie jachty z „duszą”, czyli jednostki uczestniczące w zlocie „Próchno i Rdza”.

To trzynasta już edycja wydarzenia, które ma przypominać o szczególnym uroku żeglowania na jachtach o klasycznej konstrukcji z drewna i stali. Po zbiórce w Helu i wspólnym rejsie po Zatoce Gdańskiej jachty zawiną do Gdyni, gdzie zostaną do niedzieli. – Punktem kulminacyjnym jest sobotnia parada, a później zwiedzanie jednostek, które wciąż mogą zachwycać – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

W sobotniej paradzie jachty wyjdą o 12:00 z gdyńskiej mariny i przepłyną w kierunku Sopotu. Będzie je można podziwiać z bulwaru Nadmorskiego, plaż w Śródmieściu, Redłowie i Orłowie oraz z orłowskiego molo. Zwiedzanie zaplanowano od 16:00 przez dwie godziny przy falochronie wschodnim. Tam też zarówno w sobotę jak i w piątek zaplanowano wieczorem koncerty szantowe.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: