Pat na linii rząd – rybacy rekreacyjni nadal trwa

Dziennikarz , 5 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 05.05.2020 09:55

Protest armatorów rybołówstwa rekreacyjnego przybiera na sile. Kutry i łodzie będą „przeszkadzać” w ruchu morskim, rybacy jak ognia unikają bowiem słowa „blokada”. W dalszym ciągu nikt ze strony rządu nie podjął z nimi rozmów.

Przypomnę, że wcześniej ministerstwo zaproponowało rybakom 20 mln zł, które zostałyby wypłacone do końca drugiego kwartału. Protestujący wskazują, że kwota powinna być przynajmniej 7 razy większa. Przez zakaz połowu dorsza w Bałtyku wschodnim zajmujący się wędkarstwem morskim od 4 miesięcy nie zarobili ani złotówki.

– W akcie desperacji może dojść do nieprzyjemnych incydentów – mówi członek sztabu kryzysowego Michał Niedźwiecki.

Protest rybaków rekreacyjnych ma być prowadzony do skutku, trwa od poniedziałku 27 kwietnia. Kilkadziesiąt jednostek pływa teraz na podejściu do portów w Gdańsku i Gdyni. Armatorzy chcą pomocy przy złomowaniu jednostek, odszkodowania za wprowadzenie zakazu połowu dorsza oraz rekompensaty dla załóg z tytułu utraty miejsc pracy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: