Pilnie potrzebne środki ochrony osobistej do pomorskich szpitali

Dziennikarz , 6 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 06.04.2020 07:55

Stan zapasów w tzw. szpitalach marszałkowskich jest krytyczny. O pilną interwencję w sprawie dostaw środków ochrony osobistej zaapelował do Ministra Zdrowia wicemarszałek Wiesław Byczkowski.

Pismo do Łukasza Szumowskiego to wynik alarmujących raportów, spływających do Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku ze szpitali podległych samorządowi województwa. Wynika z nich, że wielokrotnie deklarowane wsparcie ze strony rządu nie dotarło do pomorskich placówek medycznych wcale, bądź przekazano je w ilościach minimalnych. Na przykład Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie otrzymał niecały 1 % zapotrzebowania na kombinezony ochronne i 2 % zapotrzebowania na maski.

„Brak jest również wsparcia rządowego w możliwości pozyskania środków ochrony osobistej ze sprawdzonych źródeł z rynków azjatyckich” – zaznaczył wicemarszałek Byczkowski w liście do Ministra Zdrowia.

Z dołączonych do listu danych o zapotrzebowaniu w pomorskich szpitalach wynika m.in., że asortyment posiadany przez Szpital Specjalistyczny w Wejherowie wystarczy na około 7 dni pracy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: