Plejada żeglarskich gwiazd zaprezentowała się w drugim tygodniu Gdynia Sailing Days

Dziennikarz , 17 lipca 2023

Klëka Radia Kaszëbë, 17.07.2023, 07:55

Olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata i Europy oraz  najzdolniejsza żeglarska młodzież. Taką obsadę miały w ten weekend regaty w ramach Gdynia Sailing Days. Z medali cieszyli się m.in. Mateusz Kusznierewicz i Agnieszka Skrzypulec.

Srebrna medalistka Igrzysk w Tokio w klasie 470, po emocjonującej walce wywalczyła drugiej miejsce w regatach Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. Agnieszka Skrzypulec przyjechała do Gdyni wprost z Francji, gdzie wywalczyła mistrzostwo Europy w klasie 505. Wiele żeglarskich aktywności podejmuje też Mateusz Kusznierewicz. Najbardziej utytułowany polski żeglarz wywalczył w niedzielę złoty medal w Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski załóg wieloosobowych.

Równolegle w Gdyni toczą się wyścigi w mistrzostwach Europy juniorów w klasie ILCA 6. Bierze w nich udział prawie 400. zawodników z 41. krajów. W niedzielę zakończono eliminacje. Gdynia Sailing Days potrwa do 30. lipca.