Pływak z Kościerzyny znowu poprawił rekord świata i zdobył przy tym trzy złote medale na Mistrzostwach Europy w Finswimmingu

Dziennikarz , 25 lipca 2023

UKS Manta Kościerzyna
Klëka Radia Kaszëbë, 25.07.2023, 07:55

To był mistrzowski popis Szymona Kropidłowskiego. Pływak z Kościerzyny poprawił ustanowiony przez siebie rekord świata i zdobył 3 złote medale na Mistrzostwach Europy w Finswimmingu – czyli pływaniu w płetwach.

Zawody odbyły się na Węgrzech. Trzykrotny mistrz był najlepszy na dystansach 50 i 100 BF. Otwierał też sztafetę MIX 4 x 100 metrów, która także okazała się bezkonkurencyjna. – Szymon pokazuje, że w tej dyscyplinie może jeszcze dużo osiągnąć – mówi prezeska UKS Manta Kościerzyna, Beata Zembrzycka-Greń. Szymon Kropidłowski zdobył 3 z pięciu medali wywalczonych na Węgrzech przez reprezentację Polski. Było jeszcze po jednym złocie i srebrze, co dało razem czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.