Po 10 tys zł na lokalne projekty – rozpoczął się nabór do „Aktywnego Sołectwa Pomorskiego”

Dziennikarz , 14 stycznia 2021

Radia Kaszëbë 14.01.2021 12:55

Rozpoczął się nabór wniosków do czwartej edycji programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie”.

W jego ramach Sejmik Województwa Pomorskiego udziela gminom pomocy finansowej na małe, lokalne projekty. Gminy wiejskie i miejsko-wiejskie mogą otrzymać dotacje w wysokości 10 tys. zł. To pieniądze na modernizację świetlicy wiejskiej, budowę boiska, siłowni pod chmurką lub miejsca integracji mieszkańców. Mile widziany jest nieodpłatny wkład pracy własnej mieszkańców, integracja społeczności lokalnej oraz poprawa jakości życia mieszkańców i bezpieczeństwa publicznego. Starający się o dofinansowanie mogą dysponować wkładem własnym, a o środki finansowe dla sołectw mogą ubiegać się gminy. Wnioski należy składać do 15 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. W poprzednich trzech edycjach „Aktywnego Sołectwa Pomorskiego” z dotacji skorzystało 106 sołectw.

Wśród zrealizowanych projektów jest np. modernizacja ogrzewania w budynku Koła Gospodyń Wiejskich, rewitalizacja zespołu parkowo – dworskiego czy budowa studni głębinowej do podlewania boiska lokalnej drużyny piłkarskiej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: