Po kaszubsku w McDonaldzie w Pucku

Dziennikarz , 30 kwietnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 30.04.2019 11:55

Po kaszubsku w McDonaldzie w Pucku – będzie w weekend za dwa tygodnie. Doroczny konkurs dla dzieci i młodzieży tym razem potrwa dwa dni.

Wydarzenie ma kilkuletnią tradycję i z roku na rok nabiera rozmachu. W ostatniej edycji zgłosiło się ponad stu młodych ludzi. W konkursie chodzi o to, aby zachęcić do uczenia się języka kaszubskiego.

W ostatnich latach udział brali nie tylko najmłodsi mieszkańcy gminy Puck, ale i przyjezdni z Lęborka czy Kościerzyny. Aby poradzić sobie z rosnącym zainteresowaniem, organizatorzy postanowili zaprosić do zabawy przez dwa dni. Co najważniejsze – nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Konkurs w puckim McDonaldzie odbędzie się 11 maja od 10 do 14 i 12 maja od 10 do 15. Organizatorzy zapraszają przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych i uczniów gimnazjów oraz szkół średnich. Ogłoszenie wyników i odbiór nagród zaplanowano w poniedziałek 13 maja o 15.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: