Pociągi przyspieszą między Kościerzyną i Chojnicami

Dziennikarz , 6 grudnia 2021

foto: PKP PLK

Zmiana nastąpi 12 grudnia wraz z nowym rozkładem jazdy.

To wynik uruchomienia nowych urządzeń sterowania ruchem na odcinku Chojnice – Brusy. Będą też dodatkowe zabezpieczenia na przejazdach kolejowo – drogowych. Dotąd pociągi jeździły z prędkością 50 – 80 km/h, od 12 grudnia będą się rozpędzać do 120 km/h. Czas podróży między Chojnicami a Kościerzyną zmniejszy się o 10 minut. By podnieść poziom bezpieczeństwa na 10 przejazdach zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. W pierwszej kolejności ma być uruchomiona w ciągu drogi Klawkowo – Krojanty, przy parkingu leśnym za przystankiem Męcikał oraz obok przystanku Żabno koło Chojnic. Do końca roku sygnalizatory będą też w Powałkach, Klosnowie, Męcikale i Brusach.

Ten etap remontu linii kolejowej to około 8 mln zł – poinformowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. W latach 2015-21 za prawie 75 mln zł wymieniono szyny i podkłady na 50-kilometrowym odcinku między Chojnicami a Lipuszem. Przebudowano jezdnie na 60. przejazdach kolejowo-drogowych, m. in. w Żabnie koło Chojnic, Lubni i Brusach. Wyremontowano też wiadukty kolejowe w Chojnicach i Lipuszu.

foto: Przemysław Zieliński PKP PLK

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: