Pociągiem z Gdańska do Kartuz z przesiadką na autobus w Somoninie

Dziennikarz , 6 czerwca 2022

https://pomorskie.eu
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Za tydzień rozpoczną się utrudnienia dla pasażerów pociągów na linii z Gdańska do Kartuz. W Somoninie trzeba się będzie przesiadać na autobus.

Powodem jest całkowite wyłączenie z ruchu odcinka Glincz-Kartuzy w związku z modernizacją linii kolejowej 229. To inwestycja PKP PLK. Bezpośrednie połączenie Gdańska z Kartuzami będzie zawieszone od 13 czerwca do odwołania. Na stacji PKP Somonino pociągi będą skomunikowane z tymczasową, autobusową komunikacją zastępczą. 34 autobusy będą jeździć do Kartuz i Dzierżążna.

Organizator przewozów, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, zaproponował też alternatywę. To zwiększenie codziennej liczby połączeń z Trójmiasta do Kościerzyny z dotychczasowych 22 do 38. Od 13 czerwca pociągi będą kursować co godzinę. Przy czym 22 pojadą do Kościerzyny z Gdyni Głównej przez Wrzeszcz, a 16 z Wrzeszcza. Będą też dwa uzupełniające pociągi na odcinku Wrzeszcz-Żukowo Wschodnie i dwa z Gdyni Głównej przez Osową do Kościerzyny.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist