Podpisali umowę na budowę ulicy Filtrowej w Rumi

Dziennikarz , 7 czerwca 2019


Klëka Radia Kaszëbë, 07.06.2019 12:55

Urząd Miasta w Rumi rozstrzygnął przetarg i podpisał umowę na budowę ulicy Filtrowej przy parku w Janowie. To inwestycja ważna i wyczekiwana, ponieważ droga prowadzi do parku, przychodni, kościoła, szkoły i przedszkola.

– Projekt przewiduje m.in. wykonanie utwardzonej ulicy i wyniesionego skrzyżowania – mówi Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi

Na inwestycję miasto zdobyło dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, oprócz tego swój finansowy wkład zapewnili mieszkańcy i deweloper, który przy parku postawił budynek wielorodzinny. Miasto przy współpracy z inwestorem osiedla, powstającego przy ulicy Stoczniowców, chce w przyszłości poszerzyć również i tę ulicę, dodaje Ariel Sinicki.

Budowę ulicy Filtrowej wykona firma ABRUKO z Władysławowa. Koszt przedsięwzięcia to 1 mln 404 tysiące złotych. Robotnicy na plac budowy wejdą w przyszłym tygodniu. Prace mają potrwać do końca tego roku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: